Egy házfelújítás vagy az egyes helyiségek renoválása a legtöbb esetben szakértelmet igénylő feladat. Nincs ez másként a bojler bekötése témakörében sem, hiszen itt is sok apróságra kell odafigyelni. A villanyszerelés alapjainak konkrét ismerete nélkül nem is érdemes belevágni ebbe a munkafolyamatba. Okos döntés, ha szakemberre, vagyis villanyszerelőre lesz bízva ez a teendő. A bojler bekötése során, az egyik legfontosabb a megfelelő biztonsági eljárások betartása. A bekötési rajz kiváltképp hasznos lehet, valamint a Fi-relé és az egyes áramkörök kialakítását is ismerni kell.
Önálló áramkör létesítésére általában szükség is van, vagyis ezt a szakmabeliek megoldják. A bojler bekötése időt, tudást, valamint hozzáértést igényel. Az adott hely sajátosságait sem árt szem előtt tartani, sőt, ehhez igazítani a tartály felszerelését is. Minden lépésnek megvan a jelentősége, ami laikus szemmel feleslegesnek tűnhet, azt az iparos pontosítja majd. Az üzembe helyezés után életbe lép a garancia, aminél sokszor kitétel az, hogy villanyszerelő adja át a készüléket. Ha ilyen jellegű dologról nincs szó és alkalmasnak érezzük magunkat a bojler bekötése művelet elvégzéséhez, akkor annak sincs semmi akadálya, lássunk hozzá bátran!
Amikor valamilyen nagyobb volumenű renoválás az éppen esedékes feladat, akkor mindig vannak olyan teendők, ahol a szakember segítsége szükséges. A váltókapcsoló bekötése sem maradhat ki a sorból, itt is lényeges egy villanyszerelő szaktudása. Elsőként nagyon fontos, hogy minden folyamat a megfelelő sorrendben történjen a szerelés során. A villanyszerelő szaki munkája kiváltképpen fontos, ugyanis egy laikus számtalan hibát követhet el ennek a bonyolult feladatnak az elvégzésekor.
A váltókapcsoló bekötése résznél nagyon hangsúlyt kell fektetni az előkészületekre, vagyis a Fi-relé működésére, az áram lekapcsolására és így tovább. Az áramkörök kialakítása is fontos, de ezt egy szakavatott szem tudni fogja. A váltókapcsoló bekötése egyébként önállóan is elvégezhető, ehhez azonban a témakört érintő alapismeretekkel tisztában kell lenni! Ha azt halljuk, hogy a kapcsoló vagy a konnektor mögül a falban sercegés hallatszik vagy szikrázik, amikor az utóbbiból kihúzunk belőle valamit, akkor valószínűleg a vezetékek nincsenek jól csatlakoztatva, ami rövidzárlathoz vezethet mindkét applikáció esetében. Amennyiben nincs affinitásunk az ilyesmihez, természetesen a felkészült szakember már rövid idő alatt kivitelezi ezt, sőt, az esetlegesen felmerülő kérdésekre is választ adhat.